Instagram Facebook
Isaps

MUDr. Pavel Kurial

Estetická plastická chirurgie

MUDr. Pavel Kurial je aktivní člen mezinárodní společnosti plastické estetické chirurgie ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery), která je světovou největší a nejvýznamnější odbornou společností na poli plastické estetické chirurgie a jejíž hlavní filozofií je „vzdělávání chirurga a bezpečnost pacienta“. Ročně provede přes 500 operací a více než 300 neinvazivních zákroků.

Společně s prim. MUDr. Vladimírem Maříkem vyvinuli VIBARP techniku zvětšování a modelace prsů, kterou nadále zdokonalují. Českobudějovická plastika je v odborné obci plastických chirurgů vnímána jako klinika přinášející nové operační postupy jako jsou např. lipoabdominoplastika (Brazilská technika plastiky břicha), metoda vnitřní podprsenky při modelaci prsů nebo v neposlední řadě avulzní technika modelace paží a stehen. MUDr. Pavel Kurial je jedním z prvních průkopníků moderního lipomodelingu v České republice. Je organizátorem společně s prim. MUDr. Vladimírem Maříkem každoroční Castle Beauty Conference, kurzu estetické chirurgie, kde jsou jejich přednášejícími hosty zahraniční plastičtí chirurgové patřící k absolutní světové špičce.

Atestovaným plastickým chirurgem je od roku 2004. Titul lékaře získal na lékařské fakultě UP v Olomouci v r.1997. Následně se v Nemocnici České Budějovice,a.s. věnoval všeobecné chirurgii z níž v r.2000 složil atestaci I. stupně. K plastické chirurgii jej přivedl zpočátku především zájem o mikrochirurgické operace. Své první tkáňové přenosy při rekonstrukci defektů a replantace částí končetin provedl již před atestací z plastické chirurgie, kterou úspěšně složil v r. 2004. O té doby provedl stovky mikrochirurgických zákroků včetně unikátní replantace prstu u 14. měsíčního batolete, několik replantací skalpu a množství složitých kombinovaných lalokových přenosů při defektech končetin a obličeje. Podílel se na zavedení nových rekonstrukčních postupů při náhradách prsů po rakovině i nových postupů u operací prsů v estetické chirurgii.

V současnosti MUDr.Pavel Kurial působí na pozici zástupce primáře plastické chirurgie v Nemocnici České Budějovice, a.s. a věnuje se převážně estetické chirurgii. Dále pracuje v privátní praxi na CB Clinic Hluboká nad Vltavou a Institutu lékařské kosmetiky v Českých Budějovicích. Díky novým technikám, které se učí na zahraničních kurzech a každodenním operováním získává dovednosti s nimiž dosahuje výsledků, které jej řadí do čela plastické estetické chirurgie u nás i v zahraničí. Pravidelně přednáší na kongresech v České republice i v zahraničí (USA, Belgie, Finsko) a rád předává své zkušenosti mladším kolegům z týmu. Je chirurgem zapáleným pro svůj obor s ambicemi dosahovat dokonalých výsledků, ale s velkou dávkou respektu k osobnosti člověka. Jeho dalšími vášněmi jsou kromě plastické chirurgie yachting, windsurfing a hudba.

Účast v organizacích:
ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery) – aktivní člen
Česká Společnost estetické chirurgie – certifikovaný člen a člen revizní komise výboru společnosti
Česká společnost plastické chirurgie – aktivní člen a člen revizní komise výboru společnosti
EASAPS/ESAPS (European Association of Societies of Aesthetic Plastic Surgery) – aktivní člen
Česká společnost chirurgie ruky – aktivní člen
Česká lékařská komora – aktivní člen
Soudní znalec pro obor plastická chirurgie