Liposukce

Zpět na operace

Liposukce je zákrok, při kterém se odsává tuková tkáň z lokalit, kde je ve zvýšené míře deponována. Nejedná se o metodu sloužící ke snižování tělesné hmotnosti, ale o zákrok modelační upravující tělesné linie. Menší tuková depozita z některých partií těla lze odsát v místním umrtvení ambulantně. Jsou to například lokality jako jsou podbradek, vnitřní stehna, vnitřní kolena a paže. Větší krajiny a při jejich kombinaci je lépe volit operaci v celkové narkóze za dvoudenního pobytu v nemocnici.

Průběh operace
Bezprostředně před zákrokem operatér na těle pacientky (pacienta) zakresluje místa, která budou v průběhu zákroku odsávána. V úvodu zákroku jsou vyznačené lokality napuštěny liposukčním roztokem. Dochází tak k popraskání a separaci tukových buněk, odsátí tuku je rovnoměrnější a celkové krevní ztráty jsou sníženy na minimum.
Tuk je odsáván pomocí speciálních liposukčních kanyl různých průměrů. Jsou zaváděny do podkožní tukové tkáně z malých cca 5 – 10mm dlouhých nářezů. Po zákroku jsou ranky zašity a sterilně přikryty čtverci. Hned na operačním sále je pacientce obléknuto elastické prádlo.

Pooperační péče 
Za 3 dny po zákroku se mohou pacientky osprchovat, ranky dobře osuší a přetřou desinfekcí. Za 5 dní od zákroku se zahajují masáže dle instruktáže a plochy se mažou Lioton 100 000 gelem. Usnadní to vstřebání modřin. Elastické prádlo se nosí 4 týdny. Lehký sport možno začít za 3 týdny, veškerý za 4 týdny.

Zpět na operace

 

 

 

kurial_footer_new.png